Bireysel Eğitimler

resim

BİREYSEL EĞİTİMLER

 

KİŞİSEL İMAJ ALGISI:

AMAÇ:

A”dan &ndashZ”ye İmajın tüm detayları paylaşılır. Kişisel imaj algısını yönetiminin yapılması yapılması amaçlanmakta. İmajın üçhali olarak ele alınması eğitim de uygulanmakta. İdeal imaj, öz imaj ve görünen imaj ele alınıp bunlar arasındaki tutarlılık gözetilmek kaydı ile bu algı yönetimi çerçevesinde algılardaki saygın biz oluşturulması sağlanacaktır.

ZARAFET EĞİTİMİ:

AMAÇ:

Kişinin kendisini en etkin, naif ve ideal şekilde sunması sağlanmakta.Kişiler üzerinde hoş bir etki yaratma, yüzlere gülümseme kondurabilecek nezaketli davranışların öğretilmesi amaçlanmaktadır.

İŞ ETİKETİ:

AMAÇ:

Profesyonel iş etiketi tüm çalışanlar için alt başlıklar çerçevesinde ele alınacaktır. Selamlamalar, tanışma kuralları, isim, unvan, elektronik iletişim, telefon kuralları, yazışma kültürü, giyim-kuşam kuralları, iş yemekleri, toplantı kültürü, kurum kültürü, davet kuralları kartvizit ve hediye sunumu gibi tüm ayrıntılı konuların katılımcılar ile paylaşılması sağlanacaktır.

PROTOKOL KURALLARI:

AMAÇ:

Kamusal Alanda protokol kuralarının bilinmesi ayrıcalık değil gerekliliktir&hellipKimliklerin bir adım öne çıkartılması ve kişiliklerin gölgelenmesi gerektiğine dair tüm ayrıntılar verilir. Protokol Kurallarının tarihine gidilip oradan gönümüze kadar tüm yolculuğu ele alınır.Ast-Üst ilişkisine dair tüm detaylar verilir. Toplumda yaygın yanlış dediğimiz noktalar netleştirilir ve bunlara veda edilir. Kariyer yolculuğunun önündeki engellerden birinin daha kaldırılması sağlanmış olur.

Bayraklar. Makam Protokolü. Selamlamalar. Tanış(tırıl)manınönemi, Tanış(tır)ma da öncelik sırası, Tanış(tır)macümleleri, Tanış(tır)ma da nezaket, Topluluk ve toplantılarda tanışmalar. Karşılama, ağırlama ve uğurlamalar. Hitaplar. Öncelik ve sonralıklar. Telefonda kurallar. Giyimin dili. Resmi yemek düzenleri.

ZARAFET VE NEZAKET EĞİTİMİ:

AMAÇ:

Kendimizi toplumda naif bir görüntükazandırmak ve ne naif bir insan dedirtebilecek incelikler verilmekte…Duruşlar oturuşlar, yürüyüşler, davranışlarda ki ölçüverilmekte.

Beden dilinin doğru kullanımı, selamlamalar, doğru ve etkili konuşma yöntemleri, giyim, renkler ve aksesuar kullanımı, sofra adab-ı zarafetin dili ile bu başlıklara dokunmak amaçlanmaktadır.

GÖRÜNTÜVE GİYİM DANIŞMANLIĞI:

AMAÇ:

Danışmanlık hizmeti alacak kişinin analizi yapılıp onun saçrengi, ten rengi ve karakteri ve değerleri ile bir çerçeve çizilir. Kişiyi şimdiye kadar kullandığı yanlış yöntemlerden kurtarıp doğru ve canlı bir görüntüsağlanır.

Gardırap planlaması kişinin vücut şekli, ölçüleri ve oranları, ruh hali, kendi istekleri, iş pozisyonları, yaşam tarzı incelenir, Kullanılacak giysiler belirlenir. İhtiyaçlistesi yapılıp danışanın isteği ve bütçesi doğrultusunda giyim alışverişi yapılır. Yatırım gardırobu için alışverişe çıkılır. Danışan alışverişi tamamen danışana bırakır ise alışveriş yapılıp danışana teslim edilecektir.

İLK İŞİ GÜNÜ:

AMAÇ:

Okullarından mezun olup yeni bir iş bulmanın heyecanı ile işe giren gençkuşak ilk iş gününde nelere dikkat edeceğini bilmesi gerekir. Profesyonel iş kültürüne göre iş kurallarını bilmiyorsa bunları hata yaparak ve acı tecrübeler ile yaşamaması adına bu program düzenlenmiştir. İş kültürüçerçevesinden nelere dikkat edilmesi gerektiği tüm detaylar bu ilk iş günübaşlığı altında verilecektir. Bu eğitim alan çalışan bundan sonraki yaşamında bilmenin verdiği özgüven ile kendini çok daha iyi gösterecek ve bilmeyenlere kıyasla iş yerinde diğer çalışanlara göre yöneticiler gözünde fark atacaktır.

TELEFONDA ETKİN İLETİŞİM:

AMAÇ:

Teknoloji harikası vazgeçilmez telefonlarımız hayatımızın vazgeçilmezi. Tamam kabul ancak bunu kullanmanın da kurallarını bilmek gerekir değil mi? İşte bu eğitimde hayatımızın her alanına giren cep telefonlarında konuşmanın ince kuralları ve teknikleri paylaşılmaktadır.

KADIN-ERKEK

GELİN-DAMAT

ADAB-I

AMAÇ:

Kadın-Erkek iletişimi nelere dikkat edilmesi gerektiği esaslar ve kültürel değerler çevçevesinde ele alınır. Kadın ve erkek ilişkilerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği öğrenilir. Bu öğreti toplumda kadının ve erkeğin daha naif bir söylem ile hanımefendi (hanfendi değil!) ve beyefendinin sorumluluklarının neler olduğu paylaşılır.

GENÇLER VE YETİŞKİNLER İÇİN ORTAK PROGRAM

Adab-ı Muaşeret ve Ata Kültürü

Amaç :

Henüz öğreti tohumlarının atıldığı yaşta olan evlatlarımıza “Ata kültürüolan&rdquoAdab-ı Muaşeret Kurallarını, zarafeti ve naifliği kazandırıp onları toplumda örnek bireyler olarak bir adım öne geçmelerini sağlamaktır. Pamukların arasında sakladığımız göz bebeği çocuklarımıza yine yitirmeye kıyamadığımız bu değerler ile öğretmek ve bezemektir. Yaygın yanlış diye bilinen veya hiçbilmedikleri bu özel değerleri öğretip yaşamlarına nakşetmelerini sağlamaktır. Aile, okul ve toplumdasaygın, kendine güvenen, iletişime geçtikleri herkes tarafından örnek gösterilecek başarılı bireyler kazandırabilmektir.